İddaa sistem nedir diye sorulacak olursa oluşturulacak kupon için maçlar seçildikten sonra kuponun altında bulunan sistem cetvelinde bulunan rakamların seçilmesi ile oynana bir oyundur. Sistem cetvelinden seçilecek rakam kadar kuponunuzda yazdığınız maçların tutması gerekmektedir. Elbette ki bu durumda iddaa sistem cetveli üzerinde seçtiğimiz rakamlardan fazla kuponumuza maç yazmamız gerekmektedir.  İddaa sistemdeki asıl mantık bunun üzerine kurulmuştur. Basit anlamda anlatmak ve örneklemek gerekirse beş maçlık bir kupon yaptığınızda, sistemden dört rakamını işaretlerseniz bu durumda dört maçınız tuttuğunda kazanmış olursunuz. Kuponunuza yazdığınız maçlardan daha az olan bir rakamı sistem cetvelinde işaretlediğinizde, kuponunuzdaki maçlardan cetvelde işaretlediğiniz rakam kadar maçın tutması halinde kazanmanız anlamına gelmektedir. Yani sistem ile yapılan kolonlar kazanma şansını artırırken, aynı zamanda kolon bedelini de artırmaktadır.

 

İddaa sisteminde banko

Tüm bunların yanında bir de iddaa sistem banko bulunmaktadır ki bu da sizin kuponunuzu rahatlatan bir uygulamadır. Bununla birlikte banko ile kupon bedelinizin maliyetini de düşürmüş olursunuz.  Banko ne işe yarar dendiğinde ise şunları söyleyebiliriz.

  • Fazladan kolon sayısına artırmadan oranların artırılmasına yarar
  • Banko maçlar kolona yazılarak MBS aşılabilir ve daha fazla maç kolona yazılabilir.

Elbette şu da bilinmelidir ki banko seçeceğiniz maçların mutlaka tutması lazımdır. Bu nedenle çok güvendiğiniz maçları banko sütununa taşımanız sizin yararınıza olacaktır. Bu nedenle banko maçlarınızı çok iyi etüt ederek hazırlamanız mümkün ise bu işlemi göz ardı etmemeniz gerekmektedir. Banko maçların yapacağınız kuponun dışında bulunması ve banko maçlar için bir ücret ödemeyecek olmanız da ayrıca kupon maliyeti bakımından sizin avantajınıza olacak uygulamalardır.

Tüm bunları anlattıktan sonra oluşturduğunuz kupon için kaçları seçmenizden sonra banko maç da seçildiyse bunları ayırmamız gerekmektedir. Eğer sekiz maç seçildiyse ve bunların üç tanesi banko ise bu durumda sistemin bir tane yanılma şansını bize verebileceğini görürüz. Bu durumda sekiz maçtan üçü banko olduğuna göre beş maçımız var demektir ki bu durumda sistem cetvelinden dört rakamını işaretlememiz gerekir. Yani kuponumuzun bankolar dışında dört maçının tutması gerekmektedir. İddaa sistem ayrıntılı anlatım yapılacak olursa bunları söyleyebiliriz. Bankoların ise bu durumda kupona dahil edilmediğini zaten görmüş oluruz. Ancak şu da göz önüne alınmalıdır ki kuponumuzda dört maç tutsa bile bankolardan bir tanesinin tutmaması durumunda bile kuponumuzun da yatacağını göz ardı etmemeliyiz. Çünkü banko yazılan maçların hepsinin tutması gerekmektedir. Bu durumu kesinlikle göz ardı etmememiz gerekir. Bununla birlikte sistem sıfır olarak işaretlenirse kuponumuzdaki tüm maçlardan yatmış olsak bile bankoların tutması halinde para alınabileceğini göstermektedir.

 

İddaa sisteminde nasıl hesap yapılır?

iddaa sistem alacak para hesaplama durumunda sistem tablosuna bakarak beş farklı kolon oluşturulduğu görülür. Kupon bedelini hesaplamak için üretilen kolon ile kolon bedelinin çarpılması gerekmektedir. Bu durumda çıkan sonuç kupon bedeliniz olarak yansır. Bununla birlikte eğer kazancınızı hesaplamak isterseniz bu durumda da doğru tahmin edilen kolon bedeliyle, doğru tahminde bulunulan maçın oranının çarpımından çıkan sonuç olmaktadır.

 

İddaa sistemde nasıl daha fazla para kazanılabilir?

İddaa sistem açıklamaları ile eğer sistem oyununda daha çok para kazanmak isterseniz bu durumda kuponda oynadığınız bütün maçları doğru tahmin etmeniz gerekmektedir. Ancak bu durumda kuponunuzda kaç maç işaretlediyseniz, sistem cetvelinde de kuponunuzdaki maç kaç tanesiyse o rakamı işaretlemeniz gerekmektedir. Bu durumda iddaa sistem değil de düz olarak oynadığınız kuponlardan daha çok kazanma imkanına sahip olursunuz. Bu duruma örnek vermek gerekirse eğer kuponunuzda yedi maç varsa, siz de sistem cetvelinde yedi rakamını işaretlerseniz bir kolon bedeli daha fazla ödemek şartıyla bütün oranların çarpımı kadar kazancı da alabilirsiniz.

Eğer sistemde oyun oynamak istiyorsanız elbette ki daha fazla kazanç elde etmek de isteyebilirsiniz. Bunun için ise iddaa sistem çeşitleri devreye girmektedir. Birçok sistem çeşidi bulunma sına rağmen, bu çeşitler arasından en fazla kazandıranlara bakacak olursak bunları sıralamak da mümkündür. Bu sistemler iddaa sistem bir, iddaa sistem bir, dokuz, iddaa sistem iki, üç, iddaa sistem üç, dört, beş, iddaa sistem dört, beş altı ve iddaa sistem beş, altıdır. Bu sistemler dışında da mutlaka değişik sistemler vardır ancak en iyi kazandıran ve kolon bedeli açısından da çok fazla bir yük getirmeyen sistem çeşitleri bunlardır.

 

İddaa sistemde M nedir ve nasıl oynanmaktadır?

İddaa M en az anlamında olan minimumun ve en fazla anlamında olan maksimumun kısaltılmasından gelmektedir. M iddaa sistemde nasıl oynanır denilecek olursa M kutucuğu olan kuponunuzda banko maç bulunuyorsa bu durumda sistem sıfır olarak çalışır. Sistem sıfır ise banko maçlarının bulunduğu bir kolon hazırlamanızı sağlamaktadır. Bununla birlikte M kutusunda on iki maçı işaretlemişseniz sistem de on iki olarak çalışacaktır. M kutusu kuponda banko maç bulunduğu takdirde sıfır veya da on iki maç işaretlenmişse sistem on iki maç olarak görünür.